Co warto wiedzieć o sesji?

SESJA NOWORODKOWA

Na sesję noworodkową warto umówić się gdy maleństwo jest jeszcze w brzuszku – wtedy mamy pewność, że uda nam się zarezerwować termin sesji. Sesja noworodkowa odbywa się pomiędzy 5 a 14 dniem dziecka – w tym czasie maluszek jest jeszcze bardzo plastyczny, pamięta swoją brzuszkową pozycję i łatwo daje się układać w wybrane pozycje. Dodatkowo przeważnie jego sen w tym czasie jest dość mocny, dziecko nie wybudza się przy podnoszeniu, układaniu, zakładaniu opasek…. A o to właśnie nam chodzi  – 90% sesji to…usypianie. Robimy wszystko by maluch słodko zasnął 🙂 W związku z tym sesja może trwać od 2 do 3 godzin – ogrom tego czasu to karmienie, usypianie, przebieranie pobrudzonych pieluch i wszelkie inne okołonoworodkowe czynności. Na każdej sesji pozycje oraz stylizacje dopasowuję do małego modela – to on tutaj nadaje rytm i wyznacza kierunek sesji. Nie dla każdego dziecka odpowiednia jest każda pozycja, nie każde lubi leżeć na brzuchu, nie wszystkie pozwalają na uniesienie nóg, jedne noworodki uwielbiają być mocno otulone owijaczem, inne zaś preferują wolność nóg i rąk… dla każdego coś miłego. Staram się także dowiedzieć czego oczekują ode mnie rodzice – omawiamy stylizacje, pytam o ulubione kadry, jestem otwarta na propozycje. Zdjęcia są dla Was, to u Was na ścianach zawisną, w Waszych albumach będą pokazywane rodzinie.

Do sesji noworodkowych zapewniam cały wachlarz dodatków – kocyki, owijki, ubranka, czapeczki, kosze, miski… asortyment wciąż się powiększa. Rodzice przychodzą do mnie tylko z podstawowym wyposażeniem noworodka – mleko, pieluszki, chusteczki, ubranko na przebranie, kocyk, tetra/flanela i smoczek. W czasie sesji stosuję zarówno światło naturalne, jak i błyskowe.

Rodziców, którzy chcą być na zdjęciach ze swoimi pociechami proszę o ubranie się w jednokolorowe, gładkie bluzki/sukienki/spodnie. Kolory szary, biały i czarny najlepiej komponują się na zdjęciach. Na sesje zapraszam również starsze rodzeństwo!

Istnieje możliwość wykonania sesji w domu klienta, sesji lifestyle.

SESJA CIĄŻOWA

Na sesję ciążową zapraszam przyszłe mamy w okolicy 30-36 tygodnia ciąży. Brzuszek jest już wtedy pokaźny, a mama ma jeszcze trochę sił na sesję 😉

Sesje wykonuję zarówno w studio jak i w plenerze. Do sesji zapewniam suknie ciążowe, jeśli mama ma jakieś ulubione bądź swoje wymarzone ubrania – jestem otwarta na propozycje stylizacji.

Przyszłe mamy proszę tylko o ładną bieliznę, uśmiech i …zadbanie o fryzurę. Na sesje zapraszam także z mężami/partnerami.

Istnieje możliwość wykupienia pakietu sesja ciążowa plus noworodkowa w korzystnej cenie.

 

SESJE RODZINNE

Na sesje rodzinne zapraszam całe rodziny – od niemowląt, przez starsze rodzeństwo, rodziców, chrzestnych, po dziadków i pradziadków. Zawsze proszę tylko o jednolity, spójny ubiór członków rodziny oraz o przygotowanie się na to, że proszę o ściąganie skarpet 🙂

Sesje takie wykonuję zarówno w studio jak i w plenerze.

error: Content is protected !!